Поради батькам

1.   Надайте життю дитини можливість протікати природнім шляхом, щоб могли розкритися природжені можливості вашої дитини.
  2.  Більшість наших дітей - прості діти, рідні, але "звичайні". Не прагніть зробити з них "вундеркіндів", ставлячи перед ними надмірні, непосильні вимоги.
  3. У різних дітей - різні здібності. Здібності потрібно розвивати.
  4. Щоб підготувати дитину до життя, треба дати їй надійну систему знань, вмінь та навичок. Це її озброєність.
  5. Не орієнтуйте навіть найздібнішого учня на виключність. Завжди поруч може виявитись хтось сильніший, обдарованіший, працьовитіший.
  6. Успіху в житті може досягати тільки активна дитина. ростіть людину дії, людини вчинку.
  7. Дозволяйте дитині ризикувати. Залишайте за дітьми право на помилку.
  8. Не прискорюйте штучно розвиток своєї дитини.
  9. Довіряйте своїй дитині! Аналізуйте її вчинки з хорошого, а не з поганого боку.
  10. Будьте терплячі. Виховуйте дитину вимогливою любов'ю. Наша нетерпимість - невіра у власні сили.
  11. Не будьте до дітей байдужі! Вони повинні якомога раніше відчути свою значимість, навчатися поважати себе.
  12. Не розглядайте дитину як власність, не ростіть її для себе, не тіште своє самолюбство, не прив'язуйте до себе занадто тісно.
  13. Ніколи не відмовляйтесь допомогти дитині. Надавайте їй допомогу - віру.
  14. Стівтесь до дитини серйозно. В житті немає чернеток і пауз, нема підготовчих періодів. Дитинство - період життя.
  15. Оцінюючи свою дитину, говоріть їй не тільки про те, чим ви не задоволені, а і що вас радує в ній.
  16. Ростіть щасливу дитину! Для цього намагайтесь бути щасливими самі.