Педагогический коллектив

Найголовнішою передумовою успіху навчального закладу є формуюча ідея, яка має могутній магнетичний потенціал. Саме ідея (на її основі простою, зрозумілою для всіх мовою сформульована місія організації) спонукає педагогів працювати «саме тут», пробуджує такі стимули до роботи, які аж ніяк не виникнуть завдяки матеріальному заохоченню. Місія є генеральною метою організації, яка визначає спрямування роботи школи. Це є бачення її майбутнього, квінтесенцією філософії її існування, чітким окресленням особливої ролі саме цієї школи.Місія організації має відображати загальні цінності і погляди її членів, поділятися всіми учасниками освітнього процесу, бути своєрідним «ядром цінностей» певної культури школи.На основі загальноприйнятих цінностей школи її працівники роблять висновок «что такое хорошо, а что такое плохо», розуміють, яка поведінка в цьому колективі є раціональною, а яка – нераціональною тощо.Цінності, які сповідує школа, впливають і на спосіб діяльності, який домінує в організації.Корпоративні цінності заміняють силу-силенну директив та інструкцій. Причому, якщо «вказівки» можна обійти, а інструкції часто виконують на папері, то ціннісні орієнтири є внутрішніми чинниками, які неодмінно забезпечують бажану для організації поведінку.

МОДЕЛЬ ПОБУДОВИ ФІЛОСОФІЇ ШКОЛИ

Система символіки